همه دسته بندی ها
EN

اخبار

صفحه اصلی>اخبار

چگونه می توان از آجیل های دوتایی برای جلوگیری از شل شدن استفاده کرد؟

زمان: 2021-07-06 بازدید : 10

چگونه می توان از آجیل های دوتایی برای جلوگیری از شل شدن استفاده کرد؟

همه فقط باید از شل شدن پیچ و مهره ها جلوگیری کنند. بسیاری از مردم حتی روش های مختلف جلوگیری از شل شدن آجیل را می دانند. در میان آنها ، آجیل دوتایی نیز بسیار رایج است. اما آیا می دانستید که بسیاری از افراد از مهره های دوتایی برای جلوگیری از شل شدن استفاده می کنند؟

1

-

اصل ضد سست شدن مهره های دوتایی

اصل قفل شدن دو مهره: برای شل نشدن مهره ، برای تثبیت مهره باید مقاومت اصطکاک را افزایش داد. پس از سفت شدن دو مهره ، نیروی محوری ایجاد شده بین مهره ها اصطکاک بین دندان های مهره و دندان پیچ را افزایش می دهد. بزرگ و از شل شدن خودکار مهره جلوگیری کنید.

2-2-طرز استفاده از آجیل دوتایی برای جلوگیری از شل شدن -1

2

-

اشکال متداول آرامش مهره دوتایی

به طور کلی سه نوع قفل دو مهره وجود دارد. همانطور که در زیر نشان داده شده است. مهره نازک اول با مهره ضخیم ، مهره ضخیم در پایین و مهره نازک در بالا ، مهره نوع دوم با مهره ضخیم ، مهره نازک در پایین مطابقت دارد. ، مهره ضخیم در بالا قرار دارد و نوع سوم با دو مهره ضخیم مطابقت دارد. تطبیق مهره های نازک در قسمت بالا نامعقول است.

2-2-طرز استفاده از آجیل دوتایی برای جلوگیری از شل شدن -2

3

-

چرا تطبیق آجیل های نازک نامعقول است؟

چرا فرم تطبیق آجیل نازک در قسمت بالا نامعقول است؟ ما باید از منظر نیروی پیچ و مهره تجزیه و تحلیل کنیم. ابتدا پیچ باید از قبل سفت شود. وقتی از مهره های دوتایی برای جلوگیری از شل شدن استفاده می شود ، بین دو مهره نیروی سفت کننده محوری وجود دارد. هنگامی که قسمت اتصال بار خارجی را تحمل می کند ، نیروی منتقل شده توسط پیچ همچنان افزایش می یابد. مهره های نازک دارای نخ های کمتری هستند و بار کمتری را نسبت به مهره های ضخیم تحمل می کنند.

اگر بار بیش از حد بزرگ باشد ، تنش در قسمت نخ بسیار زیاد خواهد بود و ممکن است خطر افتادن وجود داشته باشد ، چیزی که ما معمولاً آن را سگک کشویی می نامیم. بنابراین ، مهره ضخیم باید روی مهره دوتایی قرار گیرد تا از شل شدن آن جلوگیری شود.

2-2-طرز استفاده از آجیل دوتایی برای جلوگیری از شل شدن -3

4

-

هنگامی که مهره دوتایی ضد شل شدن باشد ، روش سفت شدن نیز بسیار مهم است

اگر هنگام سفت کردن مهره اول نیاز به محکم شدن مهره دوبل وجود داشته باشد ، باید به گشتاور محکم طراحی شده برسید ، زیرا اگر مهره اول محکم نشود ، هر چقدر گشتاور استفاده شود ، پیش محکم طراحی شده نمی تواند به دست آوردن زور.

هنگام پیچاندن مهره دوم ، مهره اول باید با آچار ثابت شود. این کار برای جلوگیری از چرخش مهره اول با مهره دوم همزمان با پیچ شدن مهره دوم است ، به طوری که هیچ تراز محوری بین دو مهره وجود ندارد. هیچ مقاومت اصطکاکی اضافی وجود نخواهد داشت و بنابراین در جلوگیری از شل شدن نقشی نخواهد داشت.

2-2-طرز استفاده از آجیل دوتایی برای جلوگیری از شل شدن -4

گاهی اوقات به دلیل تثبیت آسان مهره های زیر ، دو مهره ضخیم انتخاب می شود و انتخاب یک مهره نازک و یک مهره ضخیم از نظر اقتصادی در نظر گرفته می شود.

2-2-طرز استفاده از آجیل دوتایی برای جلوگیری از شل شدن -5


قبلی: اخبار سخت افزار جهانی (CHE

بعد : هیچ